Galerie M - Milevsko

X

Přihlášení do administrace02. 03. 2023 - 31. 03. 2023

Na vlnách hudby a poezie II.

výstava

Obrázek k akci Na vlnách hudby a poezie II.

Hana Masopustová

 Hana Masopustová je absolventkou PF v Českých Budějovicích se specializací na výtvarnou výchovu
a matematiku. Po dobu dvaceti let působila na ZUŠ v Sezimově Ústí, kde vyučovala výtvarný obor a souběžně se věnovala své umělecké tvorbě. Samostatně vystavovala v mnoha českých městech, mimo jiné v Praze, v Táboře a v Sezimově Ústí. Dále se zúčastnila mnoha kolektivních výstav u nás i v zahraničí.
Ve svých dílech se staví do pozice vypravěčky „nekonečných příběhů“, v nichž se mísila skutečnost s fikcí, konkrétní s abstraktním, osobní s obecným. Malba se blížila abstraktní expresi, většinou však byla limitovaná figurou. V současnosti zkouší možnosti malby akrylem na plátně.

Tematicky se zaměřila na portréty výrazných osobností a ve svých malbách, kresbách a kolážích prozkoumává svět hudby minulosti i současnosti v předivech nejrůznějších souvislostí. „Cestuji s hudbou bez hranic a svoje prožitky a znalosti „z cest“ parafrázuji obrazem. Stala jsem se vypravěčkou „nekonečných a pozoruhodných příběhů“ skrytých v hudbě a v textech písní.“

Galerie M, společně s vystavující autorkou, si Vás a Vaše přátele dovolují pozvat na výstavu, která bude možná navštívit do čtvrtka 30. března 2023. Těšíme se na Vás.