Galerie M - Milevsko

X

Přihlášení do administrace07. 11. 2023 - 30. 11. 2023

REALISMUS V TUŽCE

výstava

Obrázek k akci REALISMUS V TUŽCE

Vyjádřené lidské emoce a pocity skrze tužku, papír a ruce Evy Bernadetty

Realistické obrazy od nadané umělkyně p. Evy Bernadetty, která tvoří svá díla pouze pomocí tužky. Kresba tužkou ji přirostla k srdci více než štětec, kterým dříve malovala menší i větší díla a to i na zdi. Pracoval na velkých projektech v muzeu, dětském centru, úřadu a dalších. 

Skrze tužku a papír se jí lépe vyjadřují lidské emoce a pocity. Jako první začala kombinovat tužku s plátkovým zlatem, čímž vytvořila výjimečnou kombinaci. Obrazy vznikají na bílý papír a i ve velkých formátech je černé pozadí vykreslené tužkou, což je další neobvyklostí. Pro umělkyni však spíše charakteristické.

V současné době se věnuje i tvorbě obrazů Vision, jež jsou tvořeny ze směsi sochařského a stavebního materiálu na dřevěné desce. 

Dne 16.11.2023 proběhne v galerii slavnostní křest kalendáře autorky, která tvoří svá díla pouze pomocí tužky. Současně tak představí spolu s firmou KOH-I-NOOR tužku, jež používá na kresby a je její ambasadorkou. Jedná se o tužku, která je opravdu černá a lze kombinovat s ostatními tužkami. Díky ní tak mohou vznikat kresby tužkou i ve velkých formátech 100x70cm. kde i bílé pozadí je vykresleno tužkou.