Notice: session_start(): ps_files_cleanup_dir: opendir(/var/lib/php/sessions) failed: Permission denied (13) in /home/web/galeriem.cz/htdocs/www/index.php on line 11
Galerie M - Milevsko

Galerie M - Milevsko

X

Přihlášení do administrace23. 11. 2023 19:30

HUDEBNÍ SKLEPY - JAN BURIAN

koncert

Obrázek k akci HUDEBNÍ SKLEPY - JAN BURIAN

Písničkář, spisovatel, průvodce

P. Burian je písničkář – od roku 1970 vystoupil na více než čtyřech tisících koncertů, většinou sólově za doprovodu klavíru, ale také v různých formacích. V současné době vystupuje sólově, ale i s rockovou kapelou Jan Burian Band a originálním nadžánrovým seskupením Bizarre Band. Vydal řadu samostatných písňových alb, debut Hodina duchů (1989) vyšel již ve čtyřech vydáních, jiná alba jsou věnována osudům žen – Dívčí válka (2006) a nedokonalosti mužů – Muži jsou křehcí (2007), s Bizarre Bandem vydal dvojalbum Jihotaje (2017) a s kapelou Jan Burian Band album První láska (2020).

Dále je spisovatel – od roku 1990 vydal řadu knih – od sbírek poezie, vlastních pamětí, souboru fejetonů a televizních rozhovorů až po knihy inspirované cestováním a poznáváním cizích kultur. Napsal už i libreto k opeře a v roce 2012 vyšla jeho obsáhlá monografie o otci – Nežádoucí návraty E. F. Buriana.

Působí také jako autor rozhlasových pořadů, fejetonista, televizní moderátor, autor dokumentárních filmů, průvodce.

Jan Burian je mimo jiné propagátorem kontroverzního hesla: „Kopírování zachraňuje hudbu!“, organizuje volné sdružení Osamělých písničkářů a jejich společné pravidelné koncerty a občas vystavuje své fotografie.

Vstupné na místě 300 Kč, předprodej 250 Kč

-Vstupenky k zakoupení zde:

https://www.milevskem.cz/kalendar-akci/363656_hudebni-sklepy-jan-burian